Warning: The magic method Bunyad_Demo_Import::__wakeup() must have public visibility in /home/u312109734/domains/datoura.org/public_html/wp-content/plugins/bunyad-demo-import/inc/class-ocdi-main.php on line 352
Problem nietrzymania moczu w podróży – co robić? - Serwis informacyjny

Niekontrolowane wyciekanie moczu to dolegliwość, z którą zmagają się osoby w różnym wieku. Inkontynencja nie musi być związana jedynie z naturalnym procesem starzenia się organizmu, również osoby młode mogą cierpieć na to schorzenie. Dyskomfort fizyczny połączony ze stresem i obawą przed dłuższymi wyjazdami czy spotkaniami może znacząco utrudniać życie, jednak wcale nie musi tak być. Dowiedz się, jak radzić sobie z problemem nietrzymania moczu.

Nietrzymanie moczu – jak się objawia, co oznacza?

Schorzenie nietrzymania moczu polega na niekontrolowanym wycieku moczu. Dzieje się tak przez dysfunkcję mięśni dna miednicy czy znaczny nacisk np. zbędnych kilogramów na pęcherz. Przyczyną dolegliwości może być wiele chorób, ale problem występuje również poporodowo lub pooperacynie, jeśli zabiegi obejmowały układ rozrodczy lub moczowy. Kobiety zdecydowanie częściej niż mężczyźni zmagają się z inkontynencją, wśród nich również osoby bardzo młode już po 20. roku życia. Ponieważ dolegliwość uznawana jest za wstydliwą wiele z nich unika wizyt u lekarza co prowadzi do pogorszenia stanu zdrowia i stwarza ryzyko wystąpienia chorób towarzyszących.

Rodzaje inkontynencji

Najczęściej występującą dolegliwością jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Objawia się niekontrolowanym wyciekiem głównie podczas aktywności fizycznej różnego rodzaju, a po pogłębieniu schorzenia również w trakcie śmiechu i kaszlu. Bez interwencji lekarskiej problem nietrzymania moczu może zacząć dokuczać także podczas wstawania czy w czasie odpoczynku. Przyczyną dolegliwości może być np. długotrwałe przyjmowanie leków, infekcja dróg moczowych czy nadmierne wypełnienie pęcherza przez wstrzymywanie moczu.

Nietrzymanie moczu w podróży – co robić?

Ryzyko mimowolnego wycieku moczu jest dla wielu pacjentek powodem rezygnacji z dotychczas lubianych aktywności. Stały stres i dyskomfort sprawiają, że każde wyjście z domu staje się wyzwaniem – szczególnie długie podróże mogą być stresorem i znacznie unikaną opcją spędzania czasu ze względu na utrudniony dostęp do toalety i kilka godzin w jednej pozycji w danym środku transportu. 

 

W drogeriach i aptekach dostępnych jest wiele artykułów higienicznych takich jak np. wkładki i podpaski, niestety większość z nich nie chroni w pełni przed przykrymi dolegliwościami inkontynencji, a dodatkowo jest powodem odparzeń i otarć. Na rynku znaleźć można jednak innowacyjne produkty stworzone specjalnie, aby zapewnić komfort kobietom, które cierpią z powodu nietrzymania moczu np. tampony URITAM .

Tampony na nietrzymanie moczu URITAM – idealne rozwiązanie na długą podróż!

Wyprodukowane ze specjalnej pianki PVA tampony na nietrzymanie moczu URITAM są biokompatybilne, miękkie i wytrzymałe. Nie zawierają żadnych toksycznych substancji i mogą być noszone nawet przez 12 godzin. Są niezwykle dyskretne i niewyczuwalne – nawet przez wiele godzin w jednej pozycji w samolocie czy samochodzie zapewniają komfort i poczucie bezpieczeństwa. Umożliwia to ochronę przez całą podróż – produkt może być zaaplikowany na początku drogi, a usunięty dopiero po jej zakończeniu.

Comments are closed.

sacro.pl lthysaulttribe.com sittotheleft.org