Szukając inspiracji na ciekawy taras warto wykorzystać gotowe propozycje znanych i cenionych producentów mebli. Zadaszenia tarasowe będą grały tu pierwsze skrzypce i pozwoli na jasne wydzielenie strefy wypoczynkowej. Odpowiednio zaprojektowane zadaszenie tarasowe ochroni nas nie tylko przed palącym słońcem, ale również przed niespodziewanym deszczem!

Nowoczesne zadaszenia tarasowe 

Zadaszenia tarasowe to dzisiaj nic innego jak nowoczesne pergole – konstrukcje takie znane są nam doskonale, jednak dzisiaj producenci oddają je w nasze ręce w nowej, odświeżonej wersji. Czym zadaszenia tarasowe różnią się dzisiaj od konstrukcji oferowanych jeszcze kilka lat temu? Nowoczesne zadaszenie tarasowe wznoszone jest z elementów aluminiowych malowanych proszkowo – taki materiał zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci i korozją. Budowa modułowa sprawia, że wzniesienie takiej konstrukcji nie sprawi żadnego problemu. Na szczycie pergoli znajduje się dach wykonany z aluminiowych lameli – lamele mogą obracać się wokół własnej osi, przez co sami decydujemy o ich ustawieniu oraz o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Lamele w pozycji zamkniętej sprawiają, że dach zapewnia nam całkowity cień i ochronę zarówno przed promieniami UV, jak i niespodziewanym deszczem!

Jakie meble wybrać na taras?

Zadaszenia tarasowe to nie jedyna rzecz o której musimy pomyśleć podczas aranżowania przestrzeni wypoczynkowej. Niezwykle ważne są meble ogrodowe! Wśród licznych propozycji topowych producentów warto zwrócić uwagę na meble technorattanowe. Kolekcje technorattanowe składają się z licznych elementów, wśród których bez trudu znajdziemy meble dopasowane do naszych potrzeb. Do najchętniej wybieranych zalicza się dzisiaj sofy narożne, ale również fotele, krzesła, stoliki kawowe.

Comments are closed.

https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ https://beesafe.pl/porady/raport-tuv/ https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/