Odpoczynek blisko zieleni to jedna z najlepszych form relaksu. Szukając inspiracji do zaaranżowania ogrodu czy tarasu, warto wybrać wygodny fotel ogrodowy. Szeroki wybór foteli pozwoli na dopasowanie konkretnego produktu do własnych potrzeb. Dostępne modele tworzone są z aluminium, technorattanu, rattanu – jest w czym wybierać!

Rattanowy wygodny fotel ogrodowy

Szukając mebli niebanalnych i modnych, warto zwrócić uwagę na wygodny fotel ogrodowy z rattanu. Współcześnie meble rattanowe są jednymi z najchętniej wybieranych, jednak warto wiedzieć, że są one tworzone w ściśle określonych warunkach. Pnącza rattanowe pozyskiwane są wyłącznie z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Takie plantacje pozwalają na zachowanie równowagi w środowisku naturalnym i zmniejszenie jego degradacji. Wygodny fotel ogrodowy z tego tworzywa jest wyplatany ręcznie – oznacza to, że każdy produkt będzie miał niepowtarzalny wygląd i charakter. Warto pamiętać, że meble rattanowe powinny być chronione przed wilgocią.

Wygodny fotel ogrodowy w formie kokonu

Fotele wiszące w formie kokonu to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Taki wygodny fotel ogrodowy sprawdzi się zarówno na tarasie, w ogrodzie czy na większym balkonie. Fotele takie tworzone są najczęściej z technorattanu, posiadają lekkie, aluminiowe stelaże. Obszerne siedziska w formie kokonu pozwalają skutecznie skryć się przed promieniami palącego słońca, jak również przed promieniami słońca, jak i silniejszymi podmuchami wiatru. Wnętrze kokonu wypełniają miękkie poduszki i siedziska. Warto zwrócić uwagę, że kokon jest zawieszony nad ziemią. Pozwala to oderwać stopy od podłoża i swobodnie bujać w obłokach! Meble technorattanowe w czasie jesieni i zimy warto okrywać dedykowanymi pokrowcami ogrodowymi.

Comments are closed.