Drukarka to urządzenie niezbędne na co dzień, dzięki któremu można przygotować potrzebne dokumenty. Drukowanie jednak nie jest tanie, a tonery do drukarek sporo kosztują. Mimo wszystko warto wybierać tonery oryginalne. Jakie są ich zalety i dlaczego warto zapłacić więcej, wybierając tego typu produkty?

Zalety i wady oryginalnych tonerów

Zalety oryginalnych tonerów do drukarek zdecydowanie przeważają nad ich wadami. Charakteryzują się one przede wszystkim tym, że ich użycie daje najwyższą możliwą jakość wydruku, którą da się osiągnąć na danym urządzeniu. Dzieje się tak dlatego, że właściwości fizykochemiczne danego tonera sprawiają, że jest on wysoce kompatybilny z danym modelem. To właśnie stąd wynika ogromna różnorodność oryginalnych tonerów do drukarek, a każdy producent stale rozszerza portfolio tych produktów, wraz z produkcją kolejnych urządzeń drukujących.

Oryginalne tonery do drukarek gwarantują też najwyższy poziom bezpieczeństwa i to, że nie utraci się gwarancji na swoje urządzenie drukujące. Nie doprowadzą one bowiem do żadnych awarii urządzenia, co dość częste jest w przypadku zamienników.

Oryginalne tonery posiadają jednak sporą wadę, a jest nią wysoka cena, która zniechęca wiele osób do ich zakupu. Pomimo tego czynnika warto kupować właśnie takie produkty, gdyż tylko one zagwarantują brak niespodzianek.

Zamienniki – czym różnią się od oryginałów?

Zamienniki, chociaż niezalecane przez producentów, cieszą się największą popularnością, za co odpowiada o wiele niższa od tych oryginalnych cena. Zdarza się czasami, że kasetka z zamiennikiem kosztuje tyle samo, co ta z tonerem oryginalnym, jednak na zamienniku wydrukuje się o wiele więcej stron, nawet dwu- lub trzykrotnie więcej niż na oryginalnym tonerze.

Chociaż cechy te należą do niewątpliwych zalet zamienników, ich użycie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem awarii i utratą gwarancji na urządzenie. Żaden producent nie przyjmie urządzenia na gwarancję w przypadku, gdy użyto w nim nieoryginalnych tonerów do drukarek.

Nawet w przypadku wysokiego bezpieczeństwa danego zamiennika, nie daje on zazwyczaj tak wysokiej jakości wydruku, jaką daje oryginalny toner. Dzieje się tak dlatego, że zamiennik nie będzie tak kompatybilny z urządzeniem, jak oryginał i nie powstał on też pod ścisłym nadzorem producenta, podczas gdy zasady produkcji oryginalnych tonerów są bardzo rygorystyczne, stąd najwyższa ich jakość.

Nie oznacza to może, że zupełnie nie warto brać pod uwagę zamienników, jednak powinno się unikać ich, kiedy urządzenie jest jeszcze na gwarancji, a nawet wtedy ich zakup warto dwa razy przemyśleć.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl.

Comments are closed.

termedia.info.pl zobacz https://beesafe.pl/porady/uprawnienia-strazy-miejskiej/