W każdym domu salon to szczególne pomieszczenie. To miejsce relaksu, odpoczynku oraz spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Ważne jest zatem, aby w salonie panowała odpowiednia atmosfera i klimat. Ogromny wpływ ma na to wybór odpowiedniego oświetlenia. Jeśli chce się ocieplić klimat w salonie, to szczególną uwagę zwrócić należy na dobór lamp.

Jak ocieplić wnętrze salonu?

Planując instalację oświetlenia w salonie, pamiętać trzeba, że ważny jest nie tylko wybór konkretnego źródła światła, ale również jego rozmieszczenie. Aby w salonie panował wyjątkowy klimat, to samo oświetlenie główne to zdecydowanie za mało. Oświetlenie dla domu, w tym dla salonu, musi obejmować także oświetlenie punktowe.

To właśnie bowiem oświetlenie punktowe tworzy w salonie odpowiedni klimat. Wszystko dlatego, że oświetlenie punktowe zapewnia właściwe rozproszenie światła. Dobrze sprawdzić mogą się tu lampki stojące. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także lampki boczne.

Jakie żarówki stosować w salonie?

Wybór lamp to jednak nie wszystko. Aby można było mówić o ciepłym klimacie w salonie, bardzo ważny jest również wybór odpowiednich żarówek. W salonie na pewno nie sprawdzą się żarówki, które emitują intensywne, białe światło. Taka barwa światła raczej będzie ochładzać klimat w salonie.

Zdecydowanie lepszym wyborem będą żarówki emitujące światło o ciepłej barwie. Warto tu także postawić na żarówki LED. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Żarówki ledowe są energooszczędne i cechuje je długa żywotność. Da to niemałe oszczędności na rachunkach za energię elektryczną, co dla każdego właściciela domu zapewne jest ważną kwestią.

Rodzaje oświetlenia w salonie

Oświetlenie dla domu może składać się z różnego rodzaju źródeł światła. Tak też jest w przypadku salonu. Podstawa to oczywiście światło główne. W przypadku salonu powinno być to światło sufitowe. I tu znów warto zastosować oświetlenie ledowe. Dobrą propozycją mogą być listwy ledowe. Idealnie sprawdzą się jako oświetlenie główne.

Niezwykle ważne jest także zastosowanie odpowiedniego natężenia światła w salonie. Ma to ogromny wpływ na klimat w tym pomieszczeniu. Przede wszystkim powinno być to światło przyciemnione. Dzięki temu nie będzie ono męczyć wieczorami oczu. Oczywiście w miejscach, w których np. się czyta, musi być zastosowane dodatkowe oświetlenie. Dobrze może się tu sprawdzić lampa stołowa lub stojąca. Dobrym wyborem będzie jednak zakup takiej lampy, która posiada tryb przyciemniania. Pozwoli to na dostosowanie natężenia światła do aktualnych potrzeb.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Oswietlenie-175.html.

Comments are closed.

zobacz wiecje zobacz zobacz więcej