Warning: The magic method Bunyad_Demo_Import::__wakeup() must have public visibility in /home/u312109734/domains/datoura.org/public_html/wp-content/plugins/bunyad-demo-import/inc/class-ocdi-main.php on line 352
Przygotowania do jazdy konnej - Serwis informacyjny

Konie dzieli się na dwie grupy. Pierwsza grupa to zwierzęta gorącokrwiste. Do nich to zalicza się konie lekkie, szlachetne (najsłynniejsze araby), konie pełnej krwi angielskiej i angloaraby. Druga grupa to konie zimnokrwiste – m.in. bretony, ardeny, fiordingi.

HKM czaprak i inne sprzęty do jazdy

Warto wiedzieć, że jazda konna wymaga nieco zaangażowania ze strony człowieka. Nie tylko chodzi tutaj o wytrwałość podczas chodzenia na treningi (ale to także się przyda). Wymagany jest również sprzęt jeździecki – ten dla konia i ten dla człowieka. Do tej pierwszej grupy należy zaliczyć dopasowane siodło, HKM czaprak, uzda z wędzidłem i zestawem skórzanych pasków, popręg oraz strzemiona. Wśród sprzętu dla człowieka wymienić można nakrycie głowy, czyli toczek. Dobre są te, które wykonane są ze sztywnego plastiku.Wysokie buty, bryczesy, rękawiczki – to taki obowiązek. Osoby startujące w zawodach muszą również postarać się o odpowiedni ubiór – nawet dla konia.

Przydatne informacje o koniach

Osoby początkujące podczas treningów będą mogli dowiedzieć się m.in. jakie są prawidłowe techniki siodłania konia. Kolejną istotną informacją będzie to, że zwierzę porusza się na trzy sposoby: step, kłus i galop. Wszystkich tych trzech sposobów należy się nauczyć, dzięki czemu w prawidłowy sposób będzie można “sterować” koniem podczas samodzielnej jazdy. Na samym końcu jest jeszcze najszybszy cwał, który wyciągnięty jest z galopu. Opanowanie takich umiejętności daje człowiekowi niemałą satysfakcję w przyszłości. 

Comments are closed.

-spu.org zczawnica.org lly.info