Jednym z elementów zapewniających wysoki komfort pracy na oddziałach medycznych czy w przychodniach jest odpowiednia odzież medyczna. Odzież tego typu dedykowana jest zarówno dla lekarzy, jak i pielęgniarek, salowych czy ratowników, pracowników przychodni, centrów zdrowia. Jak jest tworzona taka odzież i czy musi ona spełniać konkretne wymagania?

Trwała i komfortowa odzież medyczna

Wygoda, trwałość oraz komfort – to najważniejsze cechy, jakie powinna zapewniać profesjonalna odzież medyczna. Współcześnie projektanci takiej odzieży przykładają wiele precyzji zarówno do samych projektów, jak i doboru odpowiednich materiałów. Zaskakuje szeroki wybór elementów odzieży: pracownicy medyczni mogą wybierać pomiędzy nowoczesnymi spodniami czy koszulkami, fartuchami, spódnicami, sukienkami czy nawet żakietami. Odzież medyczna tworzona jest w oparciu o potrzeby pracowników ochrony zdrowia, zarówno w kwestii kroju, jak i materiałów. Tkaniny wykorzystywane do produkcji odzieży medycznej to materiały łączone: znaleźć w nich można włókna naturalne, jak i syntetyczne. Podstawą ubrań może być bawełna, która pozwala na stałe wentylowanie skóry oraz cyrkulację powietrza. Dodatkowo bawełna pozwoli na ochronę termiczną w czasie chłodniejszych dni. Włókna syntetyczne to przede wszystkim spandex i elastan – sprawiają one, że tkanina staje się rozciągliwa, lepiej dopasowuje się do ciała i zapewnia komfort ruchów.

Odzież medyczna i obuwie dedykowane medykom

Świetnym rozwiązaniem poprawiającym komfort pracy, są chodaki medyczne, wykonane z naturalnych materiałów (drewno oraz skóra). Chodaki takie wspierają prawidłową postawę stopy, minimalizują ryzyko żylaków. Umieszczona pod piętą sprężyna pozwala na amortyzowanie podczas chodzenia.

Comments are closed.

me-project.org ysoutherlanc.com azubezpieczenia.pl