Warning: The magic method Bunyad_Demo_Import::__wakeup() must have public visibility in /home/u312109734/domains/datoura.org/public_html/wp-content/plugins/bunyad-demo-import/inc/class-ocdi-main.php on line 352
Metoda żelowa zdobienia paznokci – zalety i wady. Czy warto z niej korzystać? - Serwis informacyjny

Nie masz czasu na regularne malowanie paznokci? Zależy Ci na tym, aby poprawić ich kształt i zabezpieczyć je przed łamaniem i kruszeniem? Pomyśl o zastosowaniu manicure żelowego. Przyglądamy się bliżej tej metodzie zdobienia paznokci i jej zaletom i wadom!

Paznokcie żelowe – co to jest?

Pod pojęciem jak metoda żelowa zdobienia paznokci znajduje się rodzaj techniki przedłużania i stylizacji paznokci, która wykorzystuje specjalny rodzaj żelu utwardzanego pod światłem lampy LED lub UV.

Żel może być nakładany na paznokcie w taki sposób, aby nadać im odpowiedni kształt – stosuje się wtedy szablony i tipsy. Także można odwzorować nim naturalny wygląd płytki paznokciowej. Co więcej, daje on nieograniczone możliwości w tworzeniu fantazyjnych form, dlatego jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów przez stylistki paznokci.

Zanim jednak zdecydujesz się na metodę żelową zdobienia paznokci, sprawdź jej najważniejsze zalety i wady. Kiedy warto wykonać taki manicure?

Zalety manicure żelowego

Wśród najważniejszych zalet manicure żelowego znajdują się poniższe:

  • Naturalny wygląd paznokci – w przeciwieństwie do manicure akrylowego paznokcie żelowe mają bardzo naturalny wygląd.
  • Różnorodne możliwości – za pomocą metody żelowej można uzyskać paznokcie o wielu formach oraz z różnorodnymi zdobieniami.
  • Niezwykłą trwałość – najczęściej manicure żelowy służy nawet do 3 tygodni i wymaga uzupełnienia albo wykonania na nowo wraz ze wzrostem płytki paznokciowej.
  • Chroni paznokcie – żel zapobiega rozdwajaniu się, pękaniu, kruszeniu i łamaniu płytki paznokciowej, dzięki czemu dłonie wyglądają estetycznie.
  • Łatwe nakładanie – proces wykonania manicure żelowego nie jest trudny i można przygotować go samemu.

Wady manicure żelowego

Nie można jednak zapominać o tym, że metoda żelowa zdobienia paznokci ma także swoje wady. Wśród nich znajdują się:

  • Trudne usuwanie żelu z paznokci – masa żelowa wymaga specjalnego usunięcia, ponieważ nie jest ona rozpuszczalna za pomocą acetonu. Niewłaściwe usuwanie żelu może spowodować uszkodzenie płytki.
  • Czasochłonność – aby nałożyć żel i wykonać atrakcyjny manicure, potrzeba czasu.

Czy warto zdecydować się na paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe to zatem atrakcyjna alternatywa dla tipsów i akrylu. Są one polecane dla każdej kobiety, która chciałaby cieszyć się pięknym wyglądem swoich dłoni na długi czas.

Z żelowej metody zdobienia paznokci można skorzystać obecnie w wielu salonach manicure. Potrzebne wyposażenie do jej wykonania można kupić także na własność i wykonać ją w domu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.

ambitches.org ialdent.pl ear.pl