Biesiadowanie blisko natury to świetny sposób na urozmaicenie każdego posiłku. Jeśli dysponujemy tarasem czy ogrodem bez trudu stworzymy przedłużenie jadalni pod gołym niebem. Szukając inspiracji na ciekawą aranżację wybierzmy stół ogrodowy drewniany, który stanie się punktem centralnym i wokół którego gromadzić się będą nasi bliscy. 

Stół ogrodowy drewniany – zalety mebla

Stół ogrodowy drewniany to produkt o wysokiej odporności na uszkodzenia, odznaczający się precyzją wykonania oraz świetnym wyglądem. Stół ten doskonale prezentować się będzie w aranżacjach rustykalnych, prowansalskich czy angielskich. Stół ogrodowy drewniany wykonany jest z litego drewna, odpowiednio zabezpieczonego przed działaniem wilgoci czy zmiennych warunków atmosferycznych. Warto pamiętać, że stół tego typu powinien być odpowiednio konserwowany co jakiś czas – pozwoli to zachować jego wspaniały kolor i ochronić go przed uszkodzeniami. Stół ogrodowy drewniany może być również osadzony na aluminiowym stelażu – poprzez malowanie proszkowe aluminium jest chronione przed wilgocią oraz korozją. Wygodę przy stole zapewnią nam dopasowane do potrzeb krzesła lub fotele. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się modele wykonane z naturalnego rattanu. Rattan pozyskiwany jest z plantacji o zrównoważonym rozwoju, przez co nie jest degradowane środowisko naturalne. 

Stół ogrodowy drewniany w okresie jesieni i zimy

Aby chronić nasz stół ogrodowy drewniany w czasie jesieni i zimy warto wybrać dedykowany pokrowiec ogrodowy. Pokrowce tworzone są z lekkich tkanin poliestrowych – gęsty splot uniemożliwia osiadanie kurzu, jednocześnie pozwalając na swobodną wymianę powietrza. Pokrowce posiadają mały ściągacz – pozwala on na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla.

Comments are closed.

https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ Nowoczesna metalowa półka na buty do przedpokoju