Gdy nadchodzi lato, jedną z najbardziej praktykowanych rozrywek stają się kąpiele w jeziorach, rzekach czy w morzu. Panom wystarczą kąpielówki, kobiety inwestują w stroje kąpielowe dwuczęściowe albo jednoczęściowe. W takim stroju można się opalać, a niekiedy nawet spacerować po okolicy (zbyt wycięty strój wymaga włożenia np. chusty).

Jak dobrze dobrać kostium kąpielowy?

W większości przypadków kostium kąpielowy kupuje się raz na sezon, bo jeśli jest dobrej jakości i dobrany pod kątem rozmiaru i potrzeb, spokojnie wystarczy i nie zniszczy się. Stroju nie kupuje się na wyrost, powinien być dopasowany do sylwetki, nie za obszerny, bo będzie niewygodny. Może nawet zsuwać się podczas pływania, co doprowadza do niezręcznych sytuacji.

Jeśli kobieta nie zna swojego rozmiaru lub gdy standardowy nie pasuje, można dobrać strój kąpielowy dwuczęściowy z dwóch różnych zestawów. Zdarza się, że góra musi być mniejsza lub większa od dołu. Takie machinacje są jak najbardziej możliwe, jeśli istnieje większy wybór strojów w różnych rozmiarach, ale z tego samego zestawu.

Mierzyć kostium czy nie mierzyć?

Uważa się, że stroje kąpielowe dwuczęściowe są łatwiejsze do nabycia niż jednoczęściowe, jeśli chodzi o rozmiar i wygodę noszenia. Na wszelki wypadek warto kostium zmierzyć – niektóre punkty czy sklepy dysponują specjalnymi egzemplarzami do mierzenia, więc nie jest to trudne. W innym przypadku strój mierzy się na bieliznę.

Nabycie bez mierzenia czasami okazuje się zawodne, zwłaszcza jeśli jest to pierwszy wybór stroju danej firmy, ktoś jest niepewny rozmiaru itd. Kłopotliwe bywają zwłaszcza zakupy przez internet, wtedy warto więc dopytać, czy sklep dopuszcza możliwość wymiany, lub ewentualnie zwrotu pieniędzy.

Jaki kostium będzie pasował?

W niektórych sklepach sprzedawcy intensywnie pomagają klientom w doborze najlepszych strojów kąpielowych dwuczęściowych i nie tylko. Potrafią od razu podsunąć idealny rozmiar kostiumu oraz fason, który podkreśli figurę, zamaskuje mankamenty itd. Taki wybór nie jest przeważnie możliwy, jeśli robi się zakupy w internecie.

Nawet mając pełniejsze kształty, nietypowe znamiona, wady postawy itd. można pięknie wyglądać w kostiumie kąpielowym i czuć się wygodnie. Kluczem jest fason – przy czym nie należy obawiać się strojów dwuczęściowych. Są uważane za odważniejsze i zarezerwowane raczej dla szczupłych pań, ale wbrew pozorom te jednoczęściowe bardziej podkreślają niedoskonałości figury.

Więcej informacji znajdziesz na stronie strój kąpielowy dwuczęściowe.

Comments are closed.

Stolik pomocniczy do kanapy loft dy-abroad.pl h.pl