Mówi się, że taras powinien być przedłużeniem wnętrza. Nie można jednak zapomnieć o tym, że nie powinien on tracić nic ze swojego ogrodowego charakteru. Co to dokładnie oznacza? Należy postawić m.in. na właściwy wybór mebli do ogrodu, które powinny zostać umiejscowione we właściwy sposób na tarasie.

Jakie meble na ogród?

Wiele osób wychodzi z założenia, że wystarczy na tarasie postawić te kilka mebli, które nie znalazły miejsca w domu i już mamy podstawę strefy wypoczynkowej w ogrodzie. Do tego można dodać kilka przypadkowych ozdób i roślin, dorzucić oświetlenie i taras będzie kompletnie urządzony. Jeżeli ktoś wychodzi z taką inspiracją, to może być pewny tego, że nie uda mu się urządzić w odpowiedni sposób tarasu. Należy wybrać m.in. właściwie dedykowane meble na ogród (przykłady można znaleźć na gardenspace.sk/zahradny-hlinikovy-nabytok), które już nadają charakter całej przestrzeni.

Funkcje użytkowe mebli

Planując rozmieszczenie mebli na ogrodzie nie można wziąć pod uwagę tylko i wyłącznie ich wymiaru. Trzeba także uwzględnić powierzchnię użytkową. Przykład? Krzesła należy odstawić od stołu, aby móc na nich usiąść. Nie można ustawiać krzeseł jeden przy drugim, ponieważ nikt nie będzie mógł z nich skorzystać. Dookoła nich potrzebna jest odpowiednia ilość miejsca wolnego, aby móc je odstawiać i przystawiać. Tyczy się to również pozostałej części mebli, jakie znajdą się na tarasie. Tak zostanie urządzona w prawidłowy sposób cała przestrzeń, gdzie będą wypoczywać wszyscy domownicy. 

Comments are closed.