Współcześnie medycyna proponuje nam wiele rozwiązań związanych z dbałością o naszą skórę – liczne zabiegi pozwolą na przywrócenie jej jędrności i doskonałego wyglądu, skuteczne nawilżenie czy na zredukowanie zmarszczek. Wśród licznych zabiegów i urządzeń warto tu wymienić laser frakcyjny CO2, który jest dzisiaj jednym z najchętniej wykorzystywanych w celu poprawy urody.

Jak działa laser frakcyjny CO2?

Lasery frakcyjne to urządzenia powszechnie stosowane w dermatologii i medycynie estetycznej. Ich metoda działania polega na emitowaniu wiązki światła, która jest wchłaniania przez wodę zawartą w komórkach. W wyniku podgrzania woda odparowuje, a tkanka, w której znajduje się komórka, ulega uszkodzeniu i stopniowemu zanikowi. Celem zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 jest przede wszystkim precyzyjne uszkadzanie komórek na wybranym fragmencie, aby skóra mogła odbudować nową tkankę. Laser frakcyjny CO2 jest wysoce bezpieczny w użytkowaniu, a efekty jego działania widzimy już po samym zabiegu. 

Gdzie zastosowanie znajduje laser frakcyjny CO2?

Działanie lasera frakcyjnego CO2 jest niezwykle szerokie: może być on wykorzystywany do odmładzania skóry, poprawiania jej napięcia, rozjaśniania, usuwania nieestetycznych przebarwień. Laser frakcyjny CO2 może być wykorzystywany do usuwania rozstępów, ale również redukcji porów czy blizn. Profesjonalne lasery frakcyjne CO2 pozwalają na skuteczną walkę ze zmarszczkami spłycając je i poprawiając elastyczność skóry. Rekomenduje się zastosowanie lasera frakcyjnego CO2 w walce z nieestetycznymi bliznami potrądzikowymi czy pourazowymi. Czy konieczne jest specjalne przygotowanie do zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego CO2? Lekarze i specjaliści doradzają, aby unikać ekspozycji na słońce na kilka dni przed zabiegiem oraz unikać kosmetyków czy środków, które mogłyby uszkodzić skórę. 

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/sprzedaz-samochodu-wspolwlascicielowi/ Industrialna półka wisząca do łazienki w stylu loft zobacz