Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że w branży budowlanej dostępne są bardzo ciekawe rozwiązania, których zastosowanie będzie wpływało na wzrost wytrzymałości budynków mieszkalnych czy inwestycji przemysłowych. Doskonałym przykładem mogą być konstrukcje żelbetowe oraz płyty stropowe sprężone.

Dlaczego warto wykorzystywać konstrukcje żelbetowe?

Należy zdawać sobie sprawę, że żelbet jest obecnie jednym z najczęściej stosowanych materiałów w branży budowlanej. Do jego największych atutów trzeba zaliczyć elastyczność w formowaniu, odporność na zniszczenie oraz trwałość.

Warto mieć świadomość, że konstrukcje żelbetowe mają zdecydowanie większe zastosowanie niż mogłoby się wydawać. Stosowane są przede wszystkim do budowy praktycznie każdego elementu budynku lub innej konstrukcji: stropów, fundamentów czy ścian. Godny uwagi jest również fakt, że z omawianych konstrukcji żelbetowych stawiane są różnej wielkości budynki mieszkalne, gospodarcze, mosty, fabryki produkcyjne, tunele, estakady czy hale.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przedsiębiorstwa specjalizujące się w konstrukcjach żelbetowych są w stanie bez żadnego problemu wykonać konstrukcje szkieletowe czy prefabrykaty. Nie wszyscy mają świadomość, że konstrukcje z żelbetu z roku na rok coraz częściej stosowane są w murach oporowych, zbiornikach wodnych czy szybach.

Należy również zaznaczyć, że konstrukcje tego typu świetnie będą pasowały do nietypowych zastosowań. Trzeba do nich zaliczyć np. pomniki.

Dlaczego warto stosować płyty stropowe sprężone?

Warto mieć świadomość, że płyty stropowe sprężone są w najprostszym możliwym ujęciu prefabrykowanymi, strunobetonowymi elementami płaskimi, które są przeznaczone do konstruowania stropów w budynkach o różnej konstrukcji czy funkcji. Warunkiem będzie oczywiście obciążenie omawianego stropu w sposób statyczny. Koniecznie jest również przestrzeganie wytycznych.

Godny uwagi jest fakt, że zakres wykorzystywania omawianych płyt stropowych sprężonych będzie obejmował przede wszystkim budynki użyteczności publicznej, mieszkalne, biurowe, magazynowe, przemysłowe czy centra handlowe.

Należy mieć świadomość, że płyty stropowe sprężone można również stosować w budynkach szkieletowych charakteryzujących się konstrukcją żelbetową czy stalową. Trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku musi zostać zachowany podstawowy schemat statyczny płyt. Ponadto produkt może zostać wykorzystany w różnego rodzaju układach ściennych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/.

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/przejazd-na-czerwonym-swietle/ lusion-fp7.org https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/