Czarna skóra bydlęca to jeden z najbardziej pożądanych materiałów wykorzystywanych do wyrobu rzemieślniczych dzieł na rynku. Tak się składa, że sklep Craftpoint zadbał o dostępność tego uniwersalnego materiału przez co kaletnicy mogą w spokoju wymyślać i tworzyć najbardziej rozmaite produkty. Skóra bydlęca jest odpowiednio przygotowana przez co może służyć w produkcji najróżniejszych portfeli, pasków czy torebek. Dlaczego warto wybierać produkty rzemieślnicze wykonane z czarne, bydlęcej skóry?

Wyższość skóry nad innymi materiałami

 

Na początku należy dobitnie stwierdzić, że czarna skóra jest niezwykle odpornym i wytrzymałym na uszkodzenia materiałem. Z tego względu można stwierdzić, że żaden inny materiał nie może konkurować pod tym względem z czarną, grubą, bydlęcą skórą. Dodatkowo moda na inne, sklepowe materiały bardzo często przemija. Z tego względu można być pewnym, że raz zakupiony materiał będzie sprawował się perfekcyjnie przez długie lata użytkowania będąc jednocześnie na czasie. Warto również dodać, że czarna skóra bydlęca bardzo dobrze odnajduje się w różnorodnych stylizacjach. Jest ciepła i jednocześnie zapewnia odpowiednią wentylację przez co noszenie jej jest bardzo komfortowe.

Czarna skóra bydlęca garbowana roślinnymi metodami jest niezwykle cenionym składnikiem. Właśnie w tej konfiguracji kaletnicy najczęściej poszukują wyrobów skórnych. Jest to związane z parametrami skóry, które dzięki temu typowi obróbki są gładkie i pachnące. Zapach pozostały po garbowaniu roślinnym jest jedyny w swoim rodzaju. To zapach natury i przyrody, który zostaje z człowiekiem na bardzo długi czas. Tak dobrych parametrów nie posiada skóra garbowana chemicznymi metodami – z dodatkiem opiłków metali. Z tego też względu niekiedy na powierzchni garbowanej skóry pozostają metale reagujące z skórą dając odczyn alergiczny. Jest to bardzo niepożądany stan, który najczęściej powoduje odrzucenie zakupionego przedmiotu w kąt. Garbowanie roślinne zabezpiecza przed takim stanem rzeczy przez co materiał staje się w pełni bezpieczny dla powierzchni skóry.

Podsumowanie

 

Czarna skóra bydlęca dostępna jest na wyciągnięcie ręki w sklepie internetowym Craftpoint. Dzięki niemu kaletnik może pozyskać bardzo dobry substrat, z którego stworzy własny projekt. Najlepsze jest to, że pracownicy sklepu Craftpoint nie wymuszają na swoich klientach konieczności zakupu ogromnego kawałka skóry. Na życzenie wycinają produkt o odpowiednich rozmiarach dogadując się z klientem co do indywidualnej wyceny.

Comments are closed.