Francuskie samochody cieszą się dużym zainteresowaniem – wielu Polaków decyduje się na to, aby konkretnych modeli szukać nad Sekwaną. Samochód z Francji może okazać się doskonałą alternatywą dla poszukiwania pojazdu w kraju – Francuzi dbają o swoje pojazdy, nęcą również atrakcyjne ceny i niski przebieg wybranych modeli.

Dlaczego warto postawić na samochód z Francji?

Szukając samochodu dla siebie, często mamy szereg wymagań. Ze względu na to, że Polska jest w UE, możemy pozwolić sobie na to, by poszukiwania wybiegały poza granice kraju. Rynek niemiecki i francuski są najczęściej wybieranymi, kiedy idzie o poszukiwanie wymarzonego auta. Polacy cenią sobie samochody z Francji za cenę, doskonały stan techniczny i niski przebieg. Jak sprowadzić samochód z Francji?

Pierwszą możliwością jest samodzielne poszukiwanie samochodu na zagranicznych portalach aukcyjnych. Dzięki temu mamy szansę na osobisty kontakt ze sprzedawcą i negocjowanie ceny. Niestety, poświęcimy na to nieco czasu. Druga możliwość na samochód z Francji to powierzenie zadania znalezienia konkretnego samochodu komisowi samochodowemu. Wiele komisów oferuje takie rozwiązanie, jednak jest ono kosztowne.

Samochód z Francji – rejestracja

Pierwszym krokiem do rejestracji samochodu z Francji w Polsce jest opłacenie podatku akcyzowego. Jego wysokość wynika z pojemności silnika oraz całkowitej ceny samochodu. Niezbędne okaże się również przetłumaczenie dokumentów kupna samochodu z języka francuskiego – w tym celu konieczne jest znalezienie tłumacza przysięgłego. Aby móc udać się do urzędu komunikacji powinniśmy również zadbać o badanie techniczne i ubezpieczenie samochodu – na rejestrację samochodu w Polsce mamy 30 dni, przydatne więc będzie ubezpieczenie krótkoterminowe.

 

Comments are closed.