Posiadacze koni wiedzą, jak ważne jest zapewnienie komfortu zwierzęciu. Liczne akcesoria dla konia sprawią, że zwierzę będzie lepiej zaopiekowanie, zadbane i zdrowe. Które z oferowanych produktów warto mieć na własność? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb!

Wygodny czaprak – niezbędne akcesoria dla konia

Czaprak to specjalistyczna podkładka, która stanowi barierę pomiędzy grzbietem konia a siodłem. Zadaniem czapraka jest minimalizowanie obtarć oraz nacisku na skórę zwierzęcia, poprawa komfortu jazdy, zwiększenie amortyzacji. Nowoczesne czapraki posiadają wypełnienie, którego zadaniem jest zmniejszenie nacisku siodła, ale również wchłanianie nadmiaru wilgoci ze skóry konia. Wierzch czapraka to pikowana tkanina bawełniana, dzięki której możliwa jest swobodna cyrkulacja powietrza.

Dla wygody i zdrowia zwierzęcia

Jednym z elementów, których nie może zabraknąć w naszym boksie, jest derka dla konia. Akcesoria dla konia takie jak derki są niezbędne, aby zapewnić zwierzęciu komfort, np. po długim i intensywnym treningu. Szeroki wybór derek pozwoli na dopasowanie konkretnego produktu do danych potrzeb – dobrym pomysłem może okazać się kupno derki treningowej, która ma za zadanie osuszyć konia i wchłonąć wilgoć tuż po treningu. W czasie ostrej zimy nieco cieplejsze derki przydadzą się, aby ogrzać konia. Derki rekomendowane są w przypadku koni krótko golonych, jak również zwierząt starszych czy chorych.  Decydując się na klasyczną derkę, możemy również wybrać akcesoria dla konia chroniące przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym czy też insektami.

W przypadku intensywnych i częstych treningów połączonych z treningiem skoków, warto zadbać o bezpieczeństwo zwierzęcia. Pomogą w tym akcesoria dla konia takie jak ochraniacze – znacząco zminimalizują one ryzyko uszkodzeń naskórka czy obtarć, jednocześnie chronią newralgiczne ścięgna i kości.

Comments are closed.