Nie ma lepszej przestrzeni wypoczynkowej niż taras na dachu – aranżacje takiej przestrzeni znajdziemy bez trudu u samych projektantów mebli i dodatków. Jak wykreować idealne miejsce wypoczynkowe, uwzględniając potrzeby wszystkich domowników?

Taras na dachu – aranżacje dla wymagających

Szukając miejsca do relaksu blisko domu, warto wykorzystać taras na dachu – aranżacje tego typu pozwolą korzystać z lata pełnymi garściami i wykorzystać daną przestrzeń. Jakie meble i dodatki wybrać? Wszystko zależy od naszych potrzeb. Chcąc wykreować klasyczne miejsce wypoczynkowe, warto wybrać sofy narożne i fotele. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się te wykonane z technorattanu. Meble takie są zarówno eleganckie, jak i trwałe – projektanci wykorzystali lekkie aluminiowe stelaże i plecionkę syntetyczną do ich tworzenia. Atutem technorattanu jest szeroki wybór elementów i kolorów mebli. Alternatywą jest przestrzeń kawowa, w której głównym elementem stanie się stół kawowy. Najpiękniejsze modele to dzisiaj meble z blatami z naturalnego drewna. Uzupełnieniem dla stołu powinny być wygodne krzesła, najlepiej z podłokietnikami.

Taras na dachu – aranżacje z zadaszeniem

Na przydomowych tarasach popularne są zadaszenia tarasowe w formie funkcjonalnej pergoli. Zadaszenia takie wznosi się modułowo – elementy konstrukcyjne wykonane są z lekkiego aluminium, zabezpieczonego przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. To świetnie rozwiązanie na taras na dachu – aranżacje z zadaszeniem z pewnością pozwolą na podniesienie funkcjonalności przestrzeni. Pergola zwieńczona jest dachem – jest on wykonany z ruchomych lameli, które obracają się wokół własnej osi. Użytkownicy sami decydują o tym, w jakiej pozycji znajdują się lamele i jak wiele światła wpada pod pergolę. Możliwe jest całkowite zacienienie tarasu poprzez odpowiednie ustawienie listew – tak stworzony dach nie nagrzewa się, a na tarasie panuje przyjemny chłód.

 

 

Comments are closed.