Warning: The magic method Bunyad_Demo_Import::__wakeup() must have public visibility in /home/u312109734/domains/datoura.org/public_html/wp-content/plugins/bunyad-demo-import/inc/class-ocdi-main.php on line 352
Kiedy przycinać klon pospolity? - Serwis informacyjny

Klon pospolity to prawdziwy zwiastun wiosny. Jest tak, ponieważ jako jeden z pierwszych rodzajów drzew okrywa się po zimie zwiewną mgiełką, która jest jasnozielona. Okazuje się, że odpowiedzialne za taki stan nie są jego liście, lecz żółtawozielone baldachogrona kwiatów, które przeważnie rozwijają się wcześniej niż liście. Klon pospolity jest często spotykany w Polskich ogrodach. Warto go posadzić zwłaszcza wtedy, gdy mamy sporo miejsca do tego, żeby pomieścić wysokich rozmiarów drzewo z rozłożystą koroną. Klon pospolity okazuje się bardzo dobrym wyborem.

 

Kiedy przycinać klon pospolity?

 

W ogrodach często są sadzone krzewy owocowe oraz klon pospolity PRINCETON GOLD 140-160cm. Drzewo to jest bardzo proste w pielęgnacji. Ponadto jest mocne oraz odporne na prawie wszystkie choroby oraz szkodniki. Oprócz tego bardzo piękne wygląda w czasie jesieni, gdy liście mają złoty kolor bądź są pomarańczowe lub czerwone. Warto też dodać, że klon zwyczajny jest bardzo atrakcyjnym drzewem. Efektem tego jest to, że dla celów ogrodowych wyhodowano bardzo dużo kultywarów, które mają jeszcze bardziej ciekawe cechy. Jeśli mowa o podcinaniu klonu pospolitego, to należy to robić możliwie rzadko. Najlepiej będzie go przycinać najwyżej raz w ciągu dwunastu miesięcy. Klon pospolity wystarczy lekko prześwietlać. Warto zaznaczyć, że cięcie prześwietlające powinno wykonywać się w czasie wczesnej wiosny bądź późnym latem. W przypadku, gdy nie da się uniknąć większego cięcia, najlepiej zabieg przeprowadzić w czasie późnego lata. Odradzane jest to robić w okresie wzrostu tego drzewa.

 

Warto pamiętać, że uprawa klonu pospolitego jest bardzo prosta. Jednakże trzeba zachować pewne zasady. Należy wiedzieć, że klon pospolity nie ma specjalnych wymagać, co do miejsca posadzenia. Jednakże bardzo korzystne będzie stanowisko słoneczne bądź półzacienione. Oprócz tego do dobrego wzrostu potrzebna będzie właściwa przestrzeń. Dzięki temu klon pospolity będzie mógł rosnąć na wszystkie strony. Bardzo istotna dla klonu jest dobra przepuszczalność gleby. Drzewo tego typu nie lubi zastoju wody. Z tego powodu polecany jest lekko kwaśny odczyn gleby. W awaryjnej sytuacji można też zastosować domieszkę ziemi dla różanecznika. Jednakże przeważnie wystarczy standardowa ziemia ogrodowa.

Comments are closed.

stitutionfair.org fect-meble.pl aterrangedj.com