Międzynarodowe certyfikaty działają dla dobra różnych firm. Chociażby w ten sposób, że dzięki temu można nawiązać cenne współpracę biznesowe. Ale nie tylko o to w tym chodzi. To także m.in. podniesienie swojej jakości produkcji, dzięki czemu ma się do czynienia z lepszymi produktami na co dzień, dążąc tym samym do lepszego usatysfakcjonowania klienta.

Najwyższe standardy na poziomie międzynarodowym

Jednym z takich międzynarodowych certyfikatów, o bardzo dużym zasięgu, jest GMP +. Ten dokument, który odnosi się do tego, jakie standardy bezpieczeństwa powinny spełniać współcześnie produkowane pasze. Posiadanie certyfikatu GMP + to znak, że dane przedsiębiorstwo zachowuje najwyższe standardy bezpieczeństwa dla różnego rodzaju pasz. Jeżeli mowa tu o standardach, to odnoszą się one do norm ilościowych, jak również jakościowych. Zarówno, jeżeli chodzi o transportowane pasze, premiksy, mieszanki paszowe, itp. Warto więc postarać się o certyfikat GMP PLUS, aby być pewnym tego, że spełnia się naprawdę wysokie standardy.

Silny łańcuch dostaw

Pasze, które posiadają GMP PLUS, czyli takie bez żadnych zanieczyszczeń, są bardziej pożądane na rynku. Chyba łatwo się domyślić, że koncerny, czy też małe przedsiębiorstwo wolą kupić coś, co jest bardziej zdrowe – nawet, jeżeli w konsekwencji trzeba będzie za to zapłacić wyższą cenę. W ten sposób będzie można stworzyć silny łańcuch dostaw, bazujący tylko na dobrej jakości produktach. Co za tym dalej idzie – zyski będą płynąć wartkim nurtem do poszczególnych osób, jakie można znaleźć w składzie tego łańcucha. Na samym końcu można wspomnieć o tym, że w oczach innych osób, ten międzynarodowy certyfikat jest najlepszym dowodem na to, że firma postępuje rozważnie i odpowiedzialnie. 

Wymagania dla certyfikatu GMP+

Jakie wymagania trzeba będzie spełnić? Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, z jakim dokładnie rodzajem certyfikatu będzie się miało do czynienia. A jest ich przynajmniej kilkanaście. Owe wymagania można poznać samodzielnie, ale także zgłaszając się do wybranej firmy, która przeprowadzi audyt GMP PLUS. Przeprowadzić go może m.in. firma DJB doradztwo. To oni przedstawią normy, jakie należy spełnić oraz pomogą wprowadzić je do codziennego użytku. Chociaż należy również samodzielnie co nieco dowiedzieć się na ten właśnie temat, aby być pewnym tego, że już podczas trwania procesu certyfikacji, wszystkie wprowadzane zmiany (a być ich może całkiem sporo) zostaną zrozumiane. 

 

Comments are closed.