Motocykle widać coraz częściej na polskich drogach – posiadacze takich maszyn podkreślają, że motocykle dają wiele radości z codziennej jazdy, pozwalają na podróżowanie w niebanalny sposób. Aby jednak móc legalnie poruszać się takim jednośladem po polskich drogach, konieczne jest ubezpieczenie motocykla. Jakie ubezpieczenie trzeba posiadać?

Obowiązkowe ubezpieczenie motocykla – polisa odpowiedzialności cywilnej

Polisa OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Ubezpieczenie to zasadniczo chroni innych użytkowników drogi, jak również portfel posiadacza polisy. Ubezpieczenie motocykla tego typu pozwala na pokrycie szkód finansowych, powstałych w wyniku zniszczeni mienia podczas kolizji czy wypadku. Polisa OC to ubezpieczenie roczne (istnieje możliwość wykupienia polisy krótkoterminowej w konkretnych sytuacjach). Cena polisy OC nie jest stała, wynika z czynników takich jak miejsce rejestracji motocykla, ale też jego wiek, marka i pojemność silnika.

Dodatkowe ubezpieczenie motocykla – AC, Assistance

By lepiej chronić własny motocykl, warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu. Jakie ubezpieczenie motocykla wybrać? Wśród najchętniej wybieranych opcji wymienia się przede wszystkim ubezpieczenie AC – to kompleksowa ochrona, której zakres wybieramy samodzielnie. Ubezpieczenie AC pozwala na uniknięcie finansowych konsekwencji uszkodzenia, kradzieży czy szkody całkowitej motocykla. Ubezpieczenie Autocasco chroni również motocykla w czasie postojów – uszkodzenia parkingowe są w zakresie ochrony. Dodatkową opcją dla osób chętnie podróżujących motocyklem jest Assistance. Jest to ubezpieczenie motocykla, które pozwala na odholowanie zepsutej maszyny do najbliższego warsztatu.

 

 

Comments are closed.