Wykonanie dekoracji ściennych może być dość trudne. Przecież nie każdy ma talent do malowania. Tym bardziej że malowanie wzorów na ścianach jest znacznie trudniejsze, niż w przypadku malowania na kartce lub płótnie. Dlatego też warto zastanowić się nad tym, czy lepiej malować z szablonów, czy też ręcznie. Które rozwiązanie jest lepsze?

Malowanie ręcznie

Malowanie bez szablonów wymaga pewnej ręki. Wprawdzie wzory są unikatowe i nikt nigdy nie będzie miał takiej samej dekoracji, to często wiąże się to też z tym, że nie jest ona idealna. Ozdoby malowane ręcznie mogą być po prostu nierówne, a ich estetyka zależy wyłącznie od talentu i skrupulatności autora.

Warto zaznaczyć, że namalowanie własnych ozdób ściennych może być bardzo trudne. Bez doświadczenia i wcześniejszego treningu namalowanie dekoracji może po prostu się nie udać. Osoby, które jeszcze nie odkryły własnego talentu plastycznego, powinny raczej skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Szablony

Szablony dekoracyjne sprawdzają się świetnie, jeśli zależy Ci na otrzymaniu powtarzalnego wzoru. Szablony produkowane są maszynowo, a co za tym idzie – są identyczne. Można tworzyć z nich bardziej skomplikowane wzory lub ozdobne łańcuchy. Przy prawidłowym użyciu szablonu otrzymana dekoracja zawsze powinna być taka sama.

Szablony dekoracyjne mogą być używane przez osoby, które nie mają talentu plastycznego. Wiele z nich zostało zaprojektowane w taki sposób, że można uwierzyć, że powstały one od zera przez prawdziwego artystę.

Szablony można zamówić w wielu wzorach i rozmiarach. Są też firmy, które przygotowują szablony na specjalne zamówienia. Dzięki temu można poprosić o dopasowanie ich do konkretnego wnętrza, wymagań i oczekiwań. To świetne rozwiązanie dla osób, które dobrze wiedzą, jak ma wyglądać ich mieszkanie, a zwyczajne sklepy mają problem z dostarczeniem im odpowiednich produktów.

Podsumowanie

Nie ulega wątpliwości, że każdy chciałby mieć w swoim mieszkaniu estetyczne dekoracje wydobywające prawdziwe piękno każdej aranżacji. Jest wiele metod, by to zrobić. Wśród nich jest właśnie malowanie ozdób – samodzielne lub z wykorzystaniem szablonów dekoracyjnych.

Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety. Najważniejszy jest jednak imponujący efekt, jaki można uzyskać w obu metodach. Dzięki nim dość szybko można stworzyć na ścianach wzory, które prezentują się dużo ciekawiej niż te z tapet lub naklejek. Namalowane ozdoby są też zdecydowanie bardziej eleganckie niż one. Są też od nich trwalsze i dłużej można cieszyć się ich perfekcyjnym wyglądem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony malarskie.

Comments are closed.