Systemy parkingowe są coraz częściej wykorzystywane w obecnych czasach. Mowa tutaj o zestawie urządzeń pozwalających na zautomatyzowanie wjazdu oraz wyjazdu pojazdów na parking. Dzięki nim można automatycznie pobierać opłaty, a także przepuszczać pojazdy uprawnione.

Systemy parkingowe Katowice – o czym warto wiedzieć?

Podstawowym zadaniem systemu parkingowego jest obsługa parkingów w sposób, który ogranicza ingerencję człowieka do wymaganego minimum. Warto zaznaczyć, że podstawowy system parkingowy składa się głównie ze szlabanów, punktu poboru opłat, a także kamer LPR. Te ostatnie mają możliwość rozpoznawania tablic rejestracyjnych. W wielu miastach wykorzystywane są systemy parkingowe. Mowa tutaj zarówno o obiektach użyteczności publicznej, jak i prywatnych.

Warto zauważyć, że systemy parkingowe złożone są też z kasy automatycznej. Do tego dolicza się też stróżówkę, w której pracownik będzie pobierał opłaty od kierowców. Podczas zastosowania takiego systemu auto wjeżdżające na parking zatrzymuje się przed szlabanem automatycznym. Wtedy skanowana jest tablica rejestracyjna pojazdu.

Jak działa system parkingowy?

W Katowicach coraz powszechniej wykorzystywane są systemy parkingowe. Usprawniają one ruch na parkingach i nie tylko. Przed wjazdem osoba, która korzysta z parkingu, idzie do kasy automatycznej bądź do innego punktu poboru opłat. W takim miejscu musi uiścić opłatę za parking. Zmieni się wtedy status biletu na opłacony.

W wielu obiektach publicznych oraz prywatnych stosowane są systemy parkingowe. Mowa tutaj o nowoczesnej technologii, która znacząco usprawnia ruch na parkingu. W każdym mieście stosowane są takie systemy.

Co trzeba wiedzieć o systemie parkingowym?

Okazuje się, że oprócz szlabanów, kamer LPR oraz bileterki, do systemu parkingowego stosowane są też inne urządzenia. Mowa tutaj na przykład o systemie łączności z obsługą konkretnego obiektu.

W wielu przypadkach zdarzają się też sytuacje, kiedy kierowcy potrzebują skonsultowania się z kimś obsługi. Możliwe jest wtedy skontaktowanie się z taką osobą poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Systemy parkingowe wykorzystywane są na masową skalę nie tylko w polskich miastach, ale też na zachodzie Europy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie systemy parkingowe katowice.

Comments are closed.