Kurs na patent żeglarski znaleźć można obecnie w ośrodkach szkoleniowych, które mają swoje siedziby na Mazurach, a także nad polskim Bałtykiem. Tak, takie szkolenia oferowane są również w zagranicznych placówkach, ale na razie nie ma co zbyt daleko wybiegać poza Polskę. W pierwszej kolejności warto się przekonać, czy ktoś faktycznie odnajdzie się w żeglarskim świecie.

Relaks na świeżym powietrzu

Dlaczego warto zapisać się na kurs żeglarski dla dorosłych? Chociażby dlatego, żeby w przyszłości, po zdobyciu już odpowiednich uprawnień żeglarskich, móc przebywać więcej czasu na świeżym powietrzu. O dobroczynnym wpływie świeżego powietrza na ludzki organizm mówi się bardzo dużo, na przeciągu ostatnich lat. Chociażby pod tym względem, że dotleniony organizm zdecydowanie lepiej pracuje. Człowiek ma zapewnione dobre samopoczucie, a także lepszy…metabolizm. Wiele osób przyznaje, że tylko kojący powiew świeżego powietrza jest w stanie przynieść im ulgę, jeżeli chodzi o powracające bóle głowy. 

Pobyt na świeżym powietrzu, pozwala organizmowi się wyciszyć, uspokoić. Dzięki temu można obniżyć napięcie, poziom stresu, a także obniżyć ciśnienie krwi, poziom cholesterolu. Uwaga! Świeże powietrze pozytywnie wpływa na pracę serca, a co za tym dalej idzie – minimalizuje ryzyko zawału.

Aktywność fizyczna

Róża Wiatrów, jak również wiele innych ośrodków, zachęca nie tylko do żeglowania, ale również do uczestnictwa w takich szkoleniach. Dlaczego? Ponieważ żeglarstwo to jedna z najlepszych możliwości, którą można połączyć z aktywnością fizyczną. Na pozór, nie widać, żeby żeglarstwo było tak wymagające, ale jest wręcz odwrotnie. Duża ilość wysiłku fizycznego, to nie tylko ogrom spalonych kalorii, ale także dobre zdrowie i jeszcze lepsze samopoczucie. 

Żeglarze, zaprawieni w boju przyznają, że samo sterowanie jachtem, to nie lada trud fizyczny, który można nawet porównać do solidnego, dobrego treningu na siłowni. A co tu dopiero mówić o innych czynnościach, jakie wykonuje się na jachcie? 

Przy tej okazji warto przypomnieć, że do żeglowania warto zachęcić również młodych ludzi. Oni również będą mieli doskonałą okazję do tego, aby się rozruszać na jachcie. Już od samego początku warto angażować ich do drobnych prac żeglarskich. Kto wie, może dzięki temu i oni w przyszłości będą chcieli pomyśleć o tym, aby zdobyć takie patenty żeglarskie, uprawniające do samodzielnego sterowania jednostkami wodnymi. 

 

Comments are closed.