Zestaw mebli ogrodowych rattan znaleźć można bardzo często na świeżym powietrzu. Nie tylko, jeśli chodzi o przestrzenie prywatne. Również wiele firm, które prowadzą m.in. działalność gastronomiczną na świeżym powietrzu, inwestuje w meble ogrodowe, które wykonane są z rattanu.

Czym jest rattan?

Zanim dokładnie zostanie przez nas sprawdzony zestaw mebli ogrodowych rattan, warto sprawdzić, czym też jest sam rattan. Otóż jest to kilka gatunków tropikalnych palm z rodziny arekowatych. Palmy te można spotkać głównie w Indonezji oraz w innych krajach Azji Południowo-Wschodniej. Zachwycają one swoim wyglądem, ponieważ pnącza mogą dochodzić nawet do 200 m długości. Prawda, że jest to naprawdę imponująca liczba? Włókna, które pochodzą z tych palm charakteryzują się tym, że są elastyczne. Dzięki temu służą one m.in. do wytwarzania mebli, które z powodzeniem można postawić na świeżym powietrzu.

Solidny zestaw mebli ogrodowych rattan

Kolejną cechą drzewa, a właściwie to palmy, jest fakt, że zaliczane jest ono do jednych z najtrwalszych. Samo drzewo jest bardzo trudne do złamania. Jest to cecha, która przenosi się również na meble, które z nich powstają. Rattan można wyginać na mokro pod dowolnym kątem. Nie ma się więc czemu dziwić, że jest to materiał, który cieszy się taką popularnością. Idealna propozycja do tego, aby stworzyć z nich meble, które będą przez długi czas służyć na świeżym powietrzu. Obecnie w sklepach znaleźć można naprawdę dużą ilość mebli wykonanych z rattanu  i do tego w promocyjnej cenie. 

Comments are closed.